Co dalej z projektem?

W zeszłym roku głośno było o projekcie poznańskiego developera, firmy Dator. Developer zapowiadał budowę galerii handlowej przy ulicy Jana Pawła II. Galeria Szmaragdowa, bo taką nazwę przewidywał projekt, miała mieć kilka kondygnacji, w tym dwupoziomowy parking oraz powierzchnię handlową rzędu 7000-8000 metrów kwadratowych. Inwestycja wymagała od miasta zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, co bardzo podzieliło radnych. Po długiej dyskusji radni przegłosowali pomysł zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, tym samym dając inwestorowi zielone światło.

Niestety, czas mija, a żadne nowe szczegóły odnośnie budowy galerii handlowej w Szczecinku się nie pojawiają. Tak, jakby Galeria Szmaragdowa została zaniechana. Rzecznik prasowy ratusza zapytany o to, czy miasto zna plany inwestora odpowiedział, że miasto takiej wiedzy nie posiada.

Sama spółka również na ten temat milczy. Nie wydano żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, przedstawiciele spółki nie chcą zdradzać żadnych szczegółów, a na stronie internetowej nie znalazły się żadne konkretne informacje.

Pozostaje mieć nadzieję, że projekt nie został zaniechany a jedynie odroczony. Sytuacja na rynku nieruchomości nie jest zbyt optymistyczna i trudno mieć za złe inwestorowi, że w tak trudnych czasach odracza pewne działania. Szkoda tylko, że tym samym nadwyręża zaufanie okazane przez władze miasta.